Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana

UK
Zapraszamy do dziekanatu w celu przedłużenia ważności legitymacji

Rekrutacja 2022/2023
Zapisz się! kliknij

tel: (48) 344 00 55

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

ZAPISY NA UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

NA ROK AKADEMICKI 2022/2023

Osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w roku akademickim 2022/2023 proszone są o zgłaszanie się poprzez e-mail: i.piotrowska@eust.pl lub osobiście w pokoju 206B w Uczelni. Zgłoszenie powinno zawierać złożenie wypełnione deklaracji oraz Informacji o przetwarzaniu danych osobowych.

W listopadzie br. roku odbędzie się inauguracja i pierwsze zajęcia. Zajęcia odbywać się będą co 2 tygodnie – w poniedziałki od godz. 13.00. Ponadto planujemy, w zależności od zainteresowania, uruchomić cotygodniowe zajęcia z j. angielskiego i obsługi komputera oraz comiesięczne warsztaty dla seniorów.

Koszty:

– wpisowe – 20 zł

– czesne za semestr – 50 zł

– j. angielski, obsługa komputera, warsztaty – dodatkowo płatne w zależności od wielkości zebranej grupy.

Zapisy trwają do 31 października 2022 r.

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy EUST im. Sł. Bożego Roberta Schumana został powołany do istnienia w celu aktywizacji seniorów oraz umożliwienia im poszerzania swojej wiedzy.

W ramach działalności dydaktycznej organizujemy wykłady o tematyce humanistycznej, społecznej, przyrodniczej, medycznej i technicznej. Naszymi prelegentami są wykładowcy polskich uczelni, instytucji naukowo-kulturalnych oraz specjaliści w danej branży.

Swoimi działaniami UTW popularyzuje wiedzę akademicką wśród seniorów. Uczestnictwo w UTW zaspokaja potrzeby poznawcze osób starszych, daje poczucie przynależności do grupy, wpływa na dbałość o wygląd zewnętrzny, podnosi poziom wiedzy, sprzyja rozwojowi osobistemu, pobudza nowe zainteresowania, podnosi samoocenę i poczucie własnej wartości.
Nauka w starszym wieku jest formą aktywności, sprzyja ćwiczeniu umysłu i pamięci. Nie jest to obowiązek, a przyjemność i rodzaj przygody.

Dzięki UTW seniorzy mogą odkryć nowa jakość życia. Starość nie musi kojarzyć się ze smutkiem i samotnością. Uniwersytet to miejsce gdzie osoba starsza może nawiązać nowe znajomości, a nawet przyjaźnie.

Kontakt:

Mgr Iwona Piotrowska – i.piotrowska@eust.pl, (48) 344 00 55 w. 43

Skip to content