W dniu 23 lutego 2013 r. gościem Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu był znany polski publicysta, historyk, działacz polityczny i redaktor naczelny  „Gazety Wyborczej” Adam Michnik.  Licznie przybyli na spotkanie mieszkańcy Radomia mogli posłuchać wykładu otwartego nt. "Pułapki na drodze do demokracji", podczas którego Adam Michnik opowiadał zebranym o zagrożeniach dla dzisiejszej demokracji.

Po wykładzie redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” odpowiadał na pytania zgromadzonych Radomian. Spotkanie zakończyło się podpisywaniem książek z kolekcji „Dzieła wybrane Adama Michnika” i biografii „Adam Michnik. Biografia. Wymyślić to, co polityczne” autorstwa Cyrila Bouyeure.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejny wykład otwarty w dniu 15 marca 2013 o godzinie 13:00. Gościem Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej będzie ks. Adam Boniecki , redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” w latach 1999–2011. Jako wysłannik „Tygodnika Powszechnego” do Watykanu , ks. Adam Boniecki zrelacjonuje ostatnie dni pontyfikatu Ojca Świętego, Benedykta XVI.