W lipcu na naszej uczelni przebywała przedstawicielka naszej partnerskiej uczelni  w Turcji  ADNAN MENDERES UNIVERSITY. Pani Serap Ozturk przybyła do Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w ramach programu Erasmus. Podczas wizyty zapoznała się z funkcjonowaniem i organizacją uczelni. Serap Ozturk była pierwszy raz w Polsce, ale – jak zapewnia nie ostatni. Podczas pobytu zwiedziła Radom, Warszawę oraz Kraków.

Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna uczestniczy w programie Erasmus od 2010 r. W ramach tego programu nasi studenci mogą wyjeżdżać na studia do partnerskich uczelni zagranicznych lub odbywać praktyki zagraniczne we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Program umożliwia także wymianę kadry uczelnianej.

Przypomnijmy, iż na rok akademicki 2011/2012 EUST uzyskała największą pulę środków finansowych w ramach Erasmusa spośród wszystkich radomskich szkół wyższych.

Jak dotąd EUST podpisała 13 umów z zagranicznymi uczelniami. W lipcu b.r. do grona partnerów EUST dołączyła uczelnia z Rzymu – Libera Universita maria ss. Assunta.

Zapraszamy do korzystania z wyjazdów Erasmusa!