Piłkarki ręczne AZS-u EUST Radom podsumowały sezon. - Radom nie jest już białą plamą na mapie żeńskiej piłki ręcznej. Miniony sezon był wyjątkowy dla naszego klubu, ale wierzymy, że to dopiero odskocznia do wielkich sukcesów - podkreślił na uroczystym spotkaniu trener Piotr Włoskiewicz.

Spotkaniu podsumowującemu sezon nie mogła towarzyszyć inna, niż szampańska atmosfera. Niemal rok temu przed zespołem został postawiony cel zajęcia drugiego miejsca w seniorskiej drugiej lidze i awansu do finałowego turnieju MP juniorek. Obydwa udało się spełnić. - W sumie wykonaliśmy 130 procent normy - żartował trener Włoskiewicz. - O nasze zawodniczki pytają trenerzy zespołów reprezentacji Polski, kadr Mazowsza, co bardzo nas cieszy. Długa droga nie byłaby możliwa dizęki pomocy sponsorów, Urzędu Miasta i rodziców, którzy tworzą wokół zespołu niesamowity klimat. Mam nadzieję, podobnie zresztą jak trener Adam Świostek, że w przyszłości czekają nas jeszcze większe sukcesy - dodał. 

Maria Pierzchalska, prezes klubu nie kryła podziwu dla młodych zawodniczek. - Dziękuję wam za to, że macie ogromną pasję i jej poświęcacie swój czas. Trzymam mocno kciuki za to, żeby w przyszłości było mnóstwo okazji do świętowania jeszcze większych sukcesów. 

Spotkanie podsumowała Agnieszka Komorowska, kapitan i lider zespołu. - Wszystkim wspomnianym wyżej należą się wielkie podziękowania. Drugie miejsce w drugiej lidze było naszym optymalnym osiągnięciem, ale w przyszłym roku mierzymy jeszcze wyżej - zdradziła.

http://radomsport.pl/index.php?go=wiecejnews&id=12851