Podczas 21 Międzynarodowych Targów Sprzętu Rehabilitacyjnego REHABILITACJA 2013 nasz wykładowca z Wydziału Nauk o Zdrowiu mgr Mariusz Strzecha i jego firma "Koordynacja" zdobyli Złoty Medal za najlepszy produkt prezentowany na targach. To właśnie "FreeMed Posture, kompletny innowacyjny system do oceny równowagi, chodu, stóp i postawy ciała" zdaniem Komisji Konkursowej zasłużył na miano najlepszego sprzętu zaprezentowanego na targach.

Nagrodzony system składa się z 3 elementów: maty tensometrycznej (ścieżki podobarograficznej), dzięki której można zbadać rozkład sił nacisku stóp na podłoże oraz sposób chodu a, także równowagę), komputerowego Podoskanera 2D do skanowania powierzchni stóp oraz kamery HD do analizy videograficznej asymetrii postawy ciała człowieka, zarówno w statyce jak i w ruchu, a nawet w biegu.

Międzynarodowe Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego Rehabilitacja należą do pięciu największych imprez targowych w tej branży w Europie. Spotykają się tu producenci sprzętu i urządzeń, lekarze, specjaliści, naukowcy i osoby pracujące z niepełnosprawnymi. Szczególnym adresatem targów są sami niepełnosprawni i ich rodziny.
Firma pana Mariusza zaprezentowała również na Targach inny innowacyjny produkt: Profi Leg Feedback - Innowacyjny System umożliwiający pomiar i rehabilitację, prostowników i zginaczy stawy kolanowego.

Podczas targów Uczelnia nasza organizowała nieodpłatne badania stóp i równowagi, wspólnie przez fizjoterapeutów firmy KOORDYNACJA oraz studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu.
Badaniami, które współorganizowała nasza Uczelnia podczas targów, koordynował Pani dr Beata Trzpil-Zwierzyk Prodziekan Wydziału Nauk o zdrowiu Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu przy ul. Wodnej 13/21.
W nieodpłatnych badaniach dla osób starszych i dzieci wzięli udział studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu EUST:
Kamila Cheda
Monika Petlic
Urszula Tarkowska

Uczelnia składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym studentom oraz Panu mgr Mariuszowi Strzesze, jednocześnie gratulując osiągnięć i życząc dalszych sukcesów.