W Galerii pod Szkłem mieszczącej się na pierwszym piętrze Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej można oglądać najnowszą wystawę fotografii zatytułowaną „Cel Bruksela”. Autorem zdjęć jest Leszek Rejmer, członek Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

- Bruksela jest przepięknym miastem i na pewno zdjęcia nie oddają jego uroku. Jego szczególny klimat trzeba odczuć na własnej skórze – przekonywał Leszek Rejmer podczas wernisażu.

Wystawa podzielona jest na dwie części, umieszczone na przeciwległych ścianach: po jednej stronie znajdują się zdjęcia ukazujące starą, zabytkową część Brukseli, natomiast po drugiej stronie możemy obejrzeć nowoczesne oblicze miasta. Na zdjęciach zaprezentowanych podczas wernisażu nie mogło zabraknąć słynnych budowli i symboli miasta. Wśród nich jest m.in. fontanna przedstawiająca figurkę siusiającego chłopca – Manneken Pis, a także Atomium, czyli 103-metrowy model kryształu żelaza powiększony 165 bilionów razy. Na zdjęciach prezentujących piękno Brukseli oczywiście nie mogło również zabraknąć budynku Parlamentu Europejskiego.