W dniu 18 października br. w siedzibie Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej miała miejsce Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015. Otwarcia uroczystości dokonała Rektor EUST dr Maria Pierzchalska . W dalszej kolejności głos zabrał gość honorowy Inauguracji - Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz, która zwróciła m.in. uwagę na sytuację polskiego szkolnictwa i zapowiedziała, że jej rząd zrobi wszystko, żeby połączyć to, co jest najważniejsze dla młodego człowieka, a więc zdobycie pracy z jego dokładnym i starannym wykształceniem.

Wręczone zostały także rektorskie dyplomy uznania dla wybitnych studentów oraz naukowców. Uhonorowani nimi zostali Pani doktor Emilia Klimaszewska, stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - za wybitne osiągnięcia w sferze badawczo- naukowej, a także Pani Renata Lis za działalność i charytatywną i wolontariat , Pani Martyna Warchoł za wybitne osiągnięcia w nauce i działalność naukową oraz Pan Tomasz Kowalczyk za wybitne osiągnięcia w nauce.
Wykład inauguracyjny pt. „Znaczenie usług dla rozwoju gospodarki i społeczeństwa” wygłosiła prof. zw. dr hab. Anna Dąbrowska.
Zapraszamy do galerii.