Piąte miejsce, po kapitalnym meczu i zwycięstwie z Koroną Handball Kielce, zajęły piłkarki ręczne AZS EUST Radom w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych. Turniej finałowy rozgrywany był w Radomiu, a egzamin organizacyjny także został zdany. Złote medale pojechały do Słupska, srebrne do Kwidzyna, a brązowe do Warszawy.


Radomianki zakończyły mistrzostwa fantastycznym meczem przeciwko Koronie Handball Kielce. W pewnym momencie przegrywały już różnicą sześciu bramek, ale nie poddały się. Jak zawsze, walczyły do utraty tchu i nie tylko doprowadziły do remisu, ale zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. 10 sekund przed końcem przechwyt zrobiła Katarzyna Kowalska zrobiła przechwyt, przebiegła z piłką przez całe boisko i niemal równo z syreną zdobyła zwycięską bramkę. Radomianki wygrały 34:33. 
Wcześniej radomianki wygrały z Padwą Zamość w meczu o prawo gry o piąte miejsce. 

Galerię zdjęć z meczu AZS EUST Radom - Padwa Zamość można obejrzeć klikając TUTAJ

Cały turniej był świetny, bo mimo pewnych różnic pomiędzy poszczególnymi zespołami, mecze były w większości zacięte i wyrównane. Poziom także był bardzo wysoki, to wróży dobrze przyszłości żeńskiej piłki ręcznej w Polsce. 
Wygrała Słupia Słupsk, która była najlepiej zorganizowaną drużynę, ale również leworęczną rozgrywającą Małgorzatę Trawczyńską, zdecydowanie najlepszą zawodniczkę turnieju. Już teraz warto zapamiętać to nazwisko. 

Na zakończenie turnieju sporo było wyróżnień indywidualnych. Dla najlepszej zawodniczki z Radomia - Wiktorii Wieczorek nagrodę ufundował i wręczał poseł na Sejm RP Radosław Witkowski
Nasz portal RadomSport.pl docenił hart ducha Julity Tuzimek z AZS EUST Radom, która przez cały turniej zmagała się z kontuzją pleców, ale kiedy tylko mogła wychodziła na boisko i robiła różnicę. 

Pozostałe nagrody ufundowali: Hipermarket E.Leclerc, Global Cosmed, Urząd Miejski w Radomiu, Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna, a dyplomy, medale i puchary Związek Piłki Ręcznej w Polsce

ZŁOTA SIÓDEMKA TURNIEJU 
Bramkarka: Kinga Pabisiak (Varsovia Warszawa) 
Obrotowa: Barbara Choromańska (Varsovia Warszawa) 
Skrzdłowe: Patrycja Firkowska (Słupia Słupsk), Andżelika Pacaj (Padwa Zamość) 
Rozgrywające: Magdalena Maziarz ((Handball 28 Wrocław), Justyna Świerczek (MTS Kwidzyn), Katarzyna Kowalska (AZS EUST Radom) 

Królowa strzelczyń: Patrycja Koc (Varsovia Warszawa) 
MVP - Najbardziej wartościowa zawodniczka: Małgorzata Trawczyńska (Słupia Słupsk) 

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ
1. Słupia Słupsk 
2. MTS Kwidzyn 
3. Varsovia Warszawa 
4. Handball 28 Wrocław 
5. AZS EUST Radom 
6. Korona Handball Kielce 
7. Kusy Kraków 
8. Padwa Zamość

Zródło: radomsport.pl