Po raz pierwszy w historii piłki ręcznej, powołanie do reprezentacji Polski otrzymała zawodniczka z radomskiego klubu. Zaszczytu takiego dostąpiła Katarzyna Kowalska z AZS EUST Radom, która znalazła się w kadrze narodowej juniorek. GRATULUJEMY! 

 - To ogromny sukces dla klubu, który przecież nie tak dawno startował od zera. To wielki sukces Kasi Kowalskiej i jej koleżanek z zespołu, które razem z nią przeszły drogę od pierwszego treningu do reprezentacji Polski. Wszystkich nas rozpiera duma! To też niesamowita motywacja do dalszej pracy - skomentował powołanie trener AZS EUST Piotr Włoskiewicz. 
Katarzyna Kowalska ma 18 lat i występuje na pozycji rozgrywającej. Ma dobre warunki fizyczne i ogromny zapał do pracy. W minionym sezonie sięgnęła wraz 
z zespołem Akademiczek po piąte miejsce Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych na turnieju finałowym w Radomiu. Została wówczas wybrana do najlepszej siódemki zawodów. 
Historyczne powołanie wystosowała trenerka reprezentacji Polski juniorek Monika Marzec. Zgrupowanie biało-czerwonych odbędzie się w dniach 8-13 września w Chorzowie.