Osiem najlepszych w kraju drużyn stanie od poniedziałku 26 maja do walki o medale Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Piłce Ręcznej. W gronie tym znalazły się szczypiornistki AZS EUST Radom, będące jednocześnie gospodyniami turnieju. Arenami zmagań będą radomskie hale: Zespołu Szkół Budowlanych i Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. 

Już sam awans radomskich Akademiczek do turnieju finałowego był dużym sukcesem. Wszak jeszcze niedawno Radom była białą plamą na sportowej mapie Polski w piłce ręcznej kobiet. Wieloletnia praca „od zera”, zwłaszcza trenerów: Adama Świostka i Piotra Włoskiewicza przyniosła jednak kapitalny efekt, a radomianki nie są już anonimową drużyną. 

Rozpoczynające się w poniedziałek mistrzostwa, są dla gospodyń dużą niewiadomą. AZS stać z pewnością na wyjście z grupy, a kto wie może nawet na medal. Tak naprawdę, każde zwycięstwo w turnieju będzie jednak sukcesem, bo jednak na tle pozostałych ekip, radomianki są absolutnymi debiutantkami na tym poziomie rozgrywek.- Dlatego skupiamy się na każdym kolejnym meczu. Liczymy na wsparcie publiczności, żeby wspólnie móc cieszyć się z gry i miejmy nadzieje, zwycięstw. Co z tego wyjdzie? Sam jestem ogromnie ciekawy, ale mogę obiecać, że zostawimy serce na boisku – zapewnia trener Akademiczek 
Adam Świostek. 

UCZESTNICY MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH 

Grupa M 
1. UKS Handball 28 Wrocław 

2. MKS Słupia Słupsk 
3. MKS Padwa Zamość 
4. Korona Handball Kielce 

Grupa N 
MTS Kwidzyn 
2. SKS Kusy Kraków 
3. UKS Varsovia Warszawa 
4. AZS EUST Radom 

TERMINARZ MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH 

Poniedziałek 26 maja 
godz. 18.30 – AZS EUST Radom - MTS Kwidzyn

Wtorek 27 maja 
godz. 16.00 – AZS EUST Radom - SKS Kusy Kraków

Środa 28 maja 
godz. 16.00 – AZS EUST Radom - UKS Varsovia Warszawa 

Wszystkie mecze od poniedziałku do środy rozgrywane będą w hali Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Kościuszki 7. Czwartek 29 maja 

Dzień przerwy. Piątek 30 maja 
godz. 12.00 – mecz o miejsca 5-8: 3.M - 4.N 
godz. 14.00 – mecz o miejsca 5-8: 3.N - 4.M 
godz. 16.00 – półfinał: 1.M - 2.N 
godz. 18.00 – półfinał: 1.N - 2.M 

Sobota 31 maja 
godz. 9.00 – mecz o 7. miejsce 
godz. 11.00 – mecz o 5. miejsce 
godz. 13.00 – mecz o 3. miejsce 
godz. 15.00 – mecz o 1. miejsce 
godz. 17.00 – uroczyste zakończenie turnieju 

Wszystkie mecze w piątek i sobotę rozgrywane będą w hali Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego przy ul. Chrobrego 27. 

Źrodło: Radomsport.pl