Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna, wraz z Komendą Miejską Policji w Radomiu oraz Urzędem Miasta przygotowała dla uczniów trzecich klas szkół podstawowych Akademię Bezpiecznego Geniusza.

 Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/2014 odbyła się w czwartek 13 marca br. w siedzibie Uczelni. Około 100 uczniów zostało przywitanych przez Rektor Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej dr Marię Pierzchalską, Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu insp. Karola Szwalbe oraz Sekretarza Miasta Rafała Czajkowskiego. Następnie, po odśpiewaniu hymnu państwowego i wysłuchaniu pieśni Gaudeamus igitur uczniowie zostali pasowani na studentów.

W dalszej części wydarzenia zaprezentowano uczniom film profilaktyczny dotyczący bezpieczeństwa, przygotowany przez Tomasza Pysiaka, w którym poruszano m.in. kwestie noszenia odblasków, kontaktów z osobami obcymi, a także numerów alarmowych. Następnie asp. Kamila Adamska oraz sierż. sztab. Paweł Lenarcik rozmawiali z dziećmi o wyświetlonym filmie.

Następnie dzieci miały możliwość oglądania doświadczeń chemiczno-fizycznych, które prezentowała dr Beata Trzpil-Zwierzyk, wysłuchania wykładu o daktyloskopii przygotowanego przez mgr Sebastiana Stankiewicza oraz zapoznania się technikami z zakresu kryminalistyki, które przedstawił  asp. sztab. Ernest Rus. Na zakończenie spotkania odbył się pokaz terapii behawioralnej, który przedstawiła Magdalena Wulkiewicz z psem Feliksem rasy labrador. Nad całością wydarzenia czuwała Dyrektor biblioteki mgr Małgorzata Milczarska Wszyscy uczniowie otrzymali także dyplomy za udział w Akademii Bezpiecznego Geniusza.